zprávy z Mongolska

Rok Tygra má být plný zvratů a emocí

Rok Tygra má být plný zvratů a emocí - obrázek

Rok Tygra má být plný zvratů a emocí - obrázek

V Mongolsku jsou přípravy oslav "Bílého měsíce" (Tsagaan Sar) v plném proudu a blíží se i dynamický rok plný emocí a nečekaných zvratů, jak předpovídají pro nadcházející období znalci hvězd a zvěrokruhů.

Podle astrologů se lidé budou vyrovnávat s tlakem, který stále souvisí s ekonomickou krizí. Dosahování úspěchů bude složitější než loni a souvisí to prý mimo jiné i s tím, že vládu od 13. února přebírá podle čínského horoskopu silný a energický tygr. Čísla odvozená z letopočtu 2010 přejí zejména lidem odvážným a ambiciózním.Čtěte dál...

"Tygr je vážené zvíře v čínské astrologii. Je odvážný, statečný, samostatný. Loví sám a v noci. To je důležitý moment pro tento rok," řekla ČTK astroložka Eliška Landovská. Podle ní bude letošní rok úspěšný pro lidi, kteří se o sebe dokážou postarat. "To, jak jsme byli zvyklí se sdružovat, abychom něčeho více dosáhli, letos nepůjde. V roce tygra to tak nefunguje," dodala. Zdůraznila, že vyhraje ten, kdo se nezalekne nových těžkostí a vytrvale půjde za svým cílem.

Zatímco loňský rok buvola se vyvíjel spíše pozvolna, může mít letošní děj rychlý spád. "Buvol je pomalý a než někam dojde, dlouho to trvá. Tygr je rychlý. Dá se říci, že některé změny přijdou rychleji než to mnoho lidí čekalo," uvedla Landovská.

Rychlý a dynamický rok předpovídá také numerolog Jan Michal Čoltko. "Když sečteme čísla 2010, pak je tam výsledná trojka. Znamená duševní schopnosti, dynamiku, myšlenky, představivost, logiku, vynalézavost, emoce. Může se stát, že se uskuteční nové objevy. Je důležité se začít dívat na svět novým pohledem. V rámci dynamického vývoje se mohou dít neštěstí nebo ekonomické zvraty a něco může zkolabovat. Důležité je, aby přestaly fungovat staré pohledy a zejména na ekonomiku by se mělo nahlížet z jiné perspektivy," řekl ČTK.

Negativní vývoj může podle Čoltka způsobit určitá zatvrzelost. "Trojka představuje smělost a ambicióznost. Mohou to být pozitivní emoce, ale také velká tvrdohlavost a neochota se někam pohnout. Vlády se mohou hádat o malichernosti," dodal.

Další číslo, které numerologové letos sledují, je 12. "Znamená kreativní spolupráci. Veškeré společnosti, lidé ve firmách, vláda na všech úrovních by měli pracovat společně na vylepšení určitého díla. Každý svým přičiněním a snahou by se měl snažit přispět k dosažení cíle. Pokud se tak nebude dít, pak vzniknou rozpory, boj o moc a způsobí to marnost počínání," tvrdí Čoltko.

Čísla podle znalce také naznačují, že by letošek mohl přinést velké zvraty. "Mnoho lidí, vedení společnosti a vlády se mění, když nastává tlak. Lidé mohou být vystaveni tlakům a teprve potom se začne něco měnit. Záleží na lidech, jak se zachovají," uvedl. Tlak, kterému budou lidé vystaveni, ovlivní podle Landovské také partnerské vztahy. "Lidé se budou snažit držet při sobě. Má to ale i stinnou stránku. Vnější tlak bude tak velký, že se mohou rozpadat i dlouhodobé vztahy. Mnoho lidí bude hledat únik v přátelských a společenských kontaktech. Také víra a náboženství budou mít zelenou,""V popředí budou partnerské vztahy. Nebude snadné je však navázat. Daleko snadnější bude rozvazování svazků, které nastane především na jaře. Nepříliš příjemným měsícem v této oblasti bude červenec," míní. uvedla. Budování vztahů však podle ní nebude jednoduché.

Podle astrologa Antonína Baudyše mladšího ovšem právě v letních měsících bude období nakloněné kladným změnám. "Rok 2010 bude obsahovat velmi specifické období v červnu, červenci a srpnu, kdy optimismu a chuti začínat nové věci bude víc než jindy. Bude to odvážné, novátorské období, kdy se významně nakročí k nějakým objevům, podobně jako ve 30. letech 20. století," řekl ČTK. Upozornil zároveň, že "konstelace nejbližších tří let jsou charakteristické tím, že připomínají léta velké hospodářské krize na přelomu 20. a 30. let minulého století". "Jupiter, Saturn, Uran a Pluto jsou ve stejných znameních a planetárních úhlech," upřesnil. Dodal zároveň, že lidstvo je "trochu jinde než před 80 lety".

Na trhu práce budou podle astrologických prognóz zvýhodněni lidé samostatní a ambiciózní. "Budou to ti, kdo si najdou práci bez toho, že by byli závislí na zaměstnavatelské organizaci. Tam se totiž může stát, že nebudou peníze na výplaty," upozornila Landovská. Zdůraznila, že lidé budou muset být opravdu vytrvalí, aby něčeho dosáhli. "Bude to zkouška trpělivosti. Pro lidi, kteří nemají rádi změny a neradi se omezují, to bude velmi těžký rok. Pro ty, kdo jsou schopni se zaměřit na jednu věc a trpělivě na ní pracovat, to však bude rok, který, sice ne hned, ale postupně přinese obrovské výsledky," dodala optimisticky astroložka.

Zdroj:

http://magazin.ceskenoviny.cz/zajimavosti/zpravy/rok-tygra-bude-podle-vestby-plny-necekanych-zvratu/417203

DL

11.02.2010 00:14:20
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one