zprávy z Mongolska

Zahájení výstavy fotografií "Our heart for you, my Mongolia"o historii Mongolů

Zahájení výstavy fotografií "Our heart for you, my Mongolia"o historii Mongolů  - obrázek

Zahájení výstavy fotografií "Our heart for you, my Mongolia"o historii Mongolů - obrázek

Výstava fotografii pod názvem "Our heart for you, my Mongolia"  bude otevřena 6.7.2010 ve velkém sále Národní galerie v Ulánbátaru pod vedením TASAM a mongolských komunit žijících po celém světě, za významné podpory prezidenta Mongolska, Akademie věd ČR a Ústavu dějin. Dále se dozvíte více...

Vystaveno bude více než 120 fotografií, vybraných z třicet tisíc fotografií zhotovených za posledních 7 let, a to profesionálními fotografy a uměleckými kritiky.

Jedná se o fotografie zobrazující města, vesnice, památky a další historická místa mající vztah k historii Mongolů, kteří se usadili v různých koutech světa, v období expandující Mongolské  říše. 

Návštěvníci si mohou například prohlédnout fotografie zřícenin  hvězdárny v centru Íránu, kterou  vybudoval Hulagu Khaan, zlaté a stříbrné mince používané v období Velké mongolské říše v euro-asijských zemích, v Turecku a Persii. K dispozici budou také fotografie zobrazující život obyvatel kmene Khasara v Afghánistánu, který je považován za kmen mongolské původu, dále Mongolů žijících v čínské provincii Tsinghai a řada dalších zajímavých fotografií.

Slavnostního zahájení se zúčastnil prezident Mongolska, ministři, vědci a velvyslanci. Poprvé  přilétá i delegace z čínské provincie Tsinghai, aby se zúčastnila slavnostního aktu zahájení výstavy.

Sponzory výstavy jsou banky "Khas", společnost "Oyutolgoi" a průmyslová skupina "MCS". Výstava bude otevřena do 10.7.2010, vstup je zdarma.

Zdroj: MONTSAME 6.7.2010

DL


           

 

 

 

 

06.07.2010 23:43:57
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one