zprávy z Mongolska

Zahájení výstavy "Obrazy 2010"

Zahájení výstavy "Obrazy 2010"  - obrázek

Zahájení výstavy "Obrazy 2010" - obrázek

V prostorách „Khan Bank Art Gallery“ byla zahájena výstava pro veřejnost, která zobrazuje díla S. Dolgor, mongolské umělkyně a Marka Schmitta, umělce z Německa. Výstava je unikátní tím, že ukazuje naprosto odlišná a kontrastní díla dvou rozdílných současných umělců a potrvá do 25.srpna 2010. Čtěte více...

S. Dolgor se narodila v roce 1973 v UB a studovala malbu na Akademii výtvarných umění v Ulánbátaru. V roce 2008 se umělkyně přestěhovala do Berlína, aby zde umělecky ztvárňovala mezinárodní události. Pan M. Schmitt je mezinárodně uznávaným umělcem současné umělecké tvorby, narodil se v roce 1963 v Hamburku.
Práce paní S. Dolgor zobrazují tradiční mongolské géry a nomádský životní styl, obrazy jsou zhotoveny tradičním způsobem malby a z jejího úhlu pohledu zaznamenávají změny, k nimž došlo v urbanizovaných oblastech - „jurtovišť“na předměstí UB. Umělkyně zachycuje současný životní styl nomádů a obrazy vnímavě zaznamenávají realitu dané doby a prostředí, v kontextu   jejího vnitřního světa.

V dřívějších pracech S. Dolgor zobrazuje současný život v Německu. Sama umělkyně se  narodila a strávila své dětství v jurtovišti v okolí UB a je plná vzpomínek na sociální vztahy v komunitě, zaznamenává nové změny, které nastávají v okolí UB i polokočovnou mentalitu současných obyvatel.

V dílech se Marku Schmittovi v různých časových obdobích, pomocí jednotlivých barevných vrstev,  podařilo dosáhnout značného prostorového vyjádření i vstupu do minulosti, při využití různých technik. Mongolsko poprvé  navštívil v roce 2005 a od té doby zobrazuje Mongoly v jejich každodenním životě.

Zdroj: MONTSAME 8.8.2010

DL

 

12.08.2010 07:09:24
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one