zprávy z Mongolska

ETF zaměřené na Afriku, Střední Asii a Mongolsko

novinky.jpg
Global X, přední newyorský poskytovatel ETF fondů se zaměřením na globální investiční příležitosti, představil dvě zcela novátorská ETFka - Global X Nigeria Index ETF a Global X Central Asia & Mongolia Index ETF. Jedná se o ETF fondy soustřeďující se na exotické regiony Afriky a Střední Asie. Více...
Global X Nigeria Index ETF nabízí investice do největších a nejlikvidnějších společnosti v Nigérii, jakož i do společností, jejichž nejvýznamnější příjem pochází z této země. Global X tak poskytuje investorům nákladově efektivní příležitost s dlouhodobým růstovým potenciálem.

Goldman Sachs zařadil Nigerii mezi budoucích jedenáct ekonomik („Next 11"), které definuje jako skupinu velkých rychle rostoucích trhů, jejichž potenciál nabízí významný zdroj růstu a příležitostí v budoucnu.

Global X Central Asia & Mongolia Index ETF nabízí nákladově efektivní přístup k investici do investorsky obtížně dosažitelných zemí, a to díky expozicím do cenných papírů firem ze Střední Asie, které jsou kotovány v zahraničí. Zároveň se obdobně jako ETF Nigeria zaměřuje na investice do společností s významnými zdroji tržeb z tohoto regionu.

V posledních letech ekonomiky Střední Asie významně profitují z vlastních přírodních zdrojů. Tento region se stal hlavním exportérem ropy, mědi, zlata, stříbra, uhlí, zinku, olova, uranu, bavlny a pšenice. Klíčovou cílovou destinací těchto zdrojů se stala především Čína, která se významně orientuje na investice do energetické a dopravní infrastruktury regionu. Odborníci předpokládají, že růst HDP Mongolska dosáhne 14 % a stane se tak v roce 2013 druhou nejrychleji rostoucí zemí planety.

Global X Nigeria Index ETF sleduje Solactive Nigeria Index, zatímco Global X Central Asia &;amp Mongolia Index ETF kopíruje index Solactive Central Asia & Mongolia. Náhled není k dispozici

Diskutovat k článku můžete ve fóru i na facebooku.

Zdroj: http://www.etfs.cz/20130417-etf-zamerene-na-afriku-stredni-asii-a-mongolsko.php
LS
05.07.2013 11:59:57
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one