zprávy z Mongolska

Exministr Tlustý staví dálnici v Mongolsku

Exministr Tlustý staví dálnici v Mongolsku - obrázek

Exministr Tlustý staví dálnici v Mongolsku - obrázek

Bývalý poslanec za ODS exministr financí Vlastimil Tlustý pomáhá v Mongolsku. Po odchodu z české politiky se v chudé asijské zemi například podílí na stavbě obrovské dálnice, která bude spojovat Čínu a Rusko. Více...

"Má role je zapojit do projektu české firmy. Byla by to pro ně mimořádná zakázka aspoň na deset let," uvedl pro MF Dnes Vlastimil Tlustý. Z Poslanecké sněmovny odešel v červnu 2010, když ho ODS vyloučila poté, co v době předsednictví EU pomohl k pádu vlády Mirka Topolánka.

Nyní se Tlustý angažuje v Mongolsku na přípravě mnoha staveb, například obrovské dálnice, která bude spojovat Čínu a Rusko. Délka silnice bude přes tisíc kilometrů.

Jde o už několikátou jeho mezinárodní práci od odchodu z politiky. Slíbeno mu bylo místo velvyslance v Kazachstánu nebo poradce tehdejšího předsedy Národní rady Slovenské republiky Richarda Sulíka. Ani jedno ale nevyšlo.

Českou politiku jen okrajově komentoval, konkrétně například podobu církevních restitucí. Vyhověl přání svého dlouholetého spojence, prezidenta Václava Klause, aby promluvil s arcibiskupem Dominikem Dukou. "Doufám, že uvnitř církví je někdo, kdo tuší, že pokud stát v rozporu s restitučními principy a v době úspor zaplatí řádově 50 miliard, tak je to pro postavení církví v Česku horší než upálení Jana Husa a poprava pánů na Staroměstském náměstí dohromady," prohlásil nyní Tlustý.

Do Mongolska přijel díky telefonátu svého známého. "Nabídl mi, abych s ním letěl do Ulánbátaru, hlavního města Mongolska. A podílel se tam na velkých projektech souvisejících s infrastrukturou," dodal Tlustý.

Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Exministr-Tlusty-stavi-dalnici-v-Mongolsku-223137

DL

03.04.2012 02:34:55
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one