zprávy z Mongolska

Koncern ZKL uzavřel smlouvu s největší důlní společností v Číně a expanduje do Mongolska

Koncern ZKL uzavřel smlouvu s největší důlní společností v Číně a expanduje do Mongolska - obrázek

Koncern ZKL uzavřel smlouvu s největší důlní společností v Číně a expanduje do Mongolska - obrázek

Tradiční český výrobce ložisek, společnost ZKL patří v tuzemském strojírenství mezi vedoucí hráče. Kromě domácí produkce se mu již několik let daří úspěšně expandovat do celého světa. Jedním z klíčových kroků v této oblasti bylo otevření kanceláře v Číně. Kromě toho společnost obchoduje také v Indii, Jižní Americe a Evropě. Svou pozornost přitom soustředí nejen na potenciál velkých ekonomik, ale neopomíjí ani zdánlivě zanedbatelné, které ovšem mohou přinést významné odbytové možnosti. Letos na jaře zahájila své obchodní aktivity v Mongolsku, které by se tak mělo stát další metou úspěšné „asijské mise". Více...

 

Všeobecně je Mongolsko považováno za zemi s nízkou výrobou i domácí spotřebou. Disponuje omezeným trhem čítajícím pouhé tři milióny spotřebitelů. Podstatný pro místní ekonomiku je fakt, že mongolské vládní autority uvolnily licenční politiku pro těžbu nerostných surovin, což vyvolalo velkou expanzi především v hutním a těžebním průmyslu. Ta znamená příležitost, kterou mohou využít navazující obory.

Stávající aktivity českých firem na mongolském trhu jsou primárně zaměřeny na geologický průzkum. Realizují se zde projekty související s rekultivací krajiny po těžební činnosti a konkrétní český investor se zde i spolupodílí na rozvoji těžby. Mongolsko je v současné době cílem podnikatelské mise vedené ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou, což svědčí o tom, že zájem českých podnikatelů se zvyšuje. Své aktivity sem logicky směřuje i strojírenský koncern ZKL.

„V Mongolsku aktuálně expandují odvětví, v nichž se ložiska koncernu ZKL úspěšně využívají. Proto jsme zorganizovali ve spolupráci s Mongolsko-českou obchodní komorou a vládní agenturou pro zahraniční investice a obchod (FIFTA) konferenci, na níž participovalo více než třicet zástupců firem z oblasti energetiky, těžebního průmyslu, železniční dopravy a podobně. Zde jsme prezentovali naše produkty", vysvětluje Ing. Jiří Prášil, CSc., generální ředitel koncernu ZKL. „Jedná se o úvodní aktivitu na tomto trhu a očekáváme, že v horizontu tří let budeme do Mongolska realizovat dodávky ložisek o objemu 3-5 miliónů dolarů," doplňuje.

Koncern ZKL nadále rozvíjí i své stávající aktivity na asijském trhu. Po otevření kanceláře v Číně, ke kterému došlo v loňském roce, spočívá další etapa v navázání kontaktu s klíčovými zákazníky v oblasti prvovýroby i koncových uživatelů ložisek. ZKL se zaměřuje na hlavní výrobní segmenty, jako je těžební průmysl, energetika nebo výroba těžkých převodovek. Výsledkem aktivit je uzavření smlouvy o spolupráci s největší důlní společností v Číně včetně podpisu prvního kontraktu na dodávku ložisek v hodnotě převyšující částku 2,3 miliónu USD v II. Q.2012.

„Velmi cenný je pro nás fakt, že zákazníci z oblasti čínské prvovýroby od nás žádají kromě dodávky ložisek i technickou podporu. Vzhledem k tomu, že naším cílem je poskytnout všem klientům prvotřídní služby, verifikují naši technici v současné době přímo v Číně technické požadavky našich partnerů a projednávají možnosti dodávek speciálních aplikací připravených na míru našim zákazníkům," komentuje aktuální situaci Ing. Jiří Prášil, CSc. „Tímto krokem dochází reálně k naplnění záměru ZKL prezentovat se jako výrobce, který zároveň se svým produktem dodává i potřebný technický servis, tj. optimalizaci konstrukce, životnosti a trvanlivosti zařízení.  Obecně je po těchto službách velká poptávka, a tak tuto oblast chápu jako velkou příležitost jak uspět na trhu i jako naši konkurenční výhodu. Přímé spojení výrobce ložisek s výrobcem strojírenských zařízení navíc výrazně zefektivňuje výrobu a snižuje náklady obou stran", dodává generální ředitel koncernu.

Ve dnech od 2. 4. 2012 – 4. 4. 2012 zástupci koncernu ZKL prezentovali v hlavním městě Mongolska – Ulánbátaru záměr uvedení ložisek ZKL na trh v Mongolsku. Ložiska jsou nabízena zejména v následujících průmyslových segmentech: důlní průmysl, energetický průmysl, železniční doprava.

Prezentace ZKL byla organizována ve spolupráci s Goverment of Mongolia – FIFTA a Mongolsko-českou obchodní komorou zastoupená předsedou p. Dashdavaa Jargalsaikhan.

Zdroj:

http://www.cianews.cz/tiskove-zpravy-press/koncern-zkl-uzavrel-smlouvu-s-nejvetsi-dulni-spolecnosti-v-cine-a-expanduje-do-mongolska/

Video: http://www.zkl.cz/cs/aktuality/2012/04/11/zkl-v-mongolsku

DL

 

 

01.05.2012 10:54:01
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one