zprávy z Mongolska

Sněmovna schválila tři desítky výjezdů po celém světě

36071-poslanecka-snemovna-653x367.jpg
Sněmovní výbory by letos měly vycestovat do zhruba tří desítek zemí světa. Například hospodářský výbor chce vyjet do Brazílie a Vietnamu, zemědělský výbor do Chile a výbor pro bezpečnost do Izraele. Záměry zahraničních cest schválil na svém dnešním jednání sněmovní organizační výbor. Více....
Hospodářský výbor chce na cestách jednat se svým partnerským výborem a dalšími institucemi, stojí ve zdůvodnění. Rozpočtový výbor chce při cestě na Ukrajinu sledovat mimo jiné aktuální ekonomickou situaci včetně stavu státního rozpočtu. V Mexiku chce navíc jednat o rozvoji vzájemné hospodářské spolupráce, o smlouvě o ochraně investic a zamezení dvojímu zdanění.

Do Ruska a Izraele si naplánoval cesty výbor pro bezpečnost, výbor pro evropské záležitosti chce vycestovat například do Ázerbájdžánu a Arménie. Školský výbor chce v Británii mimo jiné přebírat zkušenosti se vzdělávacím systémem, například se školným, financováním škol nebo vzděláváním pedagogů.

Mongolsko, Barma a Filipíny

Výbor pro životní prostředí chce v Mongolsku jednat zejména o zapojení českých firem, které působí v oboru životního prostředí. Zahraniční výbor chce jednat s partnerskými výbory na Filipínách a v Barmě.

Dnešní rozhodnutí se týká záměrů cest, každou z nich pak organizační výbor schvaluje předtím, než se uskuteční. "Každý výbor dostal finanční limit, do kterého se musí vejít," zdůraznila předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Sněmovna má na své zahraniční aktivity pro letošní rok celkem 25,5 milionu korun, z toho na cesty výborů a meziparlamentní spolupráci je určeno 12,8 milionu korun.

Zdroj: zpravy.tiscali.cz
DL
30.01.2013 07:00:22
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one