zprávy z Mongolska

Zdravý dobytek – základ mongolského zemědělství

Zdravý dobytek – základ mongolského zemědělství - obrázek

Zdravý dobytek – základ mongolského zemědělství - obrázek

Hlavním zdrojem obživy je v Mongolsku kočovné pastevectví. Pro laika je jen těžko představitelné, jak náročné a důležité je tu označovat a sčítat dobytek, píše Daniela Lukešová v časopise "Rozvojovka" č.3/2012. Čtěte více...

Od 90. let s mongolskými chovateli a odborníky spolupracuje Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU v Praze). Navázala kontakty se Státní mongolskou zemědělskou univerzitou v Ulánbátaru. Mimo výměny studentů společně zavádí v centrálním regionu Mongolska systém označování hospodářských zvířat viz:

www.vetnaadam.org

Od roku 2007 čeští a mongolští experti ze zemědělských správ a ministerstva přímo v terénu předávají „know-how“ místním chovatelům, úředníkům a studentům, kteří speciálními kleštěmi připevňují místním plemenům skotu a ovcí plastové ušní známky. Za podpory České rozvojové agentury experti z ČZU v Praze pracují dále na zprovoznění elektronického sběru dat ručními čtečkami čárových kódů z ušních známek.

Vedle české zahraniční rozvojové pomoci v Mongolsku působí ve stejném oboru Evropská unie a Organizace pro výživu a zemědělství při OSN (FAO), které ve spolupráci s mongolskou genovou bankou zavádějí šlechtění krav, za účelem zvýšení jejich mléčné produkce.

Více viz zdroj: http://www.rozvojovka.cz/download/docs/72_rozvojovka-3-2012.pdf

DL

 

21.09.2012 01:20:05
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one