zprávy z Mongolska

Česká republika má nové velvyslance v Mongolsku a Uzbekistánu

Česká republika má nové velvyslance v Mongolsku a Uzbekistánu - obrázek

Česká republika má nové velvyslance v Mongolsku a Uzbekistánu - obrázek

Ministerstvo zahraničních věcí ČR představilo v Černínském paláci dva nové velvyslance. V Mongolsku bude Českou republiku zastupovat velvyslankyně Ivana Grollová a velvyslancem v Uzbekistánu se stal Hynek Pejcha, informovalo v pátek tiskové oddělen ministerstva. Více...

Oba noví zástupci se neformálně setkali se zástupci firem, které mají zájem podnikat v těchto zemích. "Mongolsko i Uzbekistán patří z exportního pohledu k tradičním a současně velmi perspektivním zemím. Mongolsko se svým více než 17procentním růstem HDP v loňském roce bylo nejrychleji rostoucí ekonomikou na světě a i Uzbekistán roste přibližně osmiprocentním tempem," uvedl náměstek ministra zahraničních věcí Vladimír Galuška.

Jen v roce 2011 vyvezli čeští exportéři do Uzbekistánu zboží za téměř 58 milionů dolarů a do Mongolska za více než 13 milionů dolarů. Dynamický nárůst českého exportu do těchto zemí pokračuje i v roce 2012 a v případě Mongolska bylo již za první pololetí téměř dosaženo stejné hodnoty vývozu, jako za celý loňský rok.

Zdroj:

http://www.mediafax.cz/zahranici/4089855-Ceska-republika-ma-nove-velvyslance-v-Mongolsku-a-Uzbekistanu

http://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/udalosti_a_temata/namestek_galuska_predstavil_nove.html

DL

05.07.2013 16:37:27
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one