zprávy z Mongolska

Shooting Fashion Stars: Monika Přikrylová

1(13).jpg
3(6).jpg
4(1).JPG
Letošní módní akce s názvem Shooting Fashion stars, která se neustále dostává více do povědomí módních znalců a získává si čím dál více návštěvníků, se uskutečnila v datech 11. - 14. dubna 2013. Během těchto dnů proběhlo nepřeberné množství výstav, během kterých mohli přítomní módní zájemci obdivovat a nakupovat vybrané modely svých oblíbených návrhářů. Ale samozřejmě se v rámci velké módní akce nemohou nekonat ani přehlídky. A právě ty letošní se odehrály na zdánlivě obyčejném místě, co se luxusu týče, ale zato netradičním, co se týče veškeré koncepce - na Masarykově nádraží. Stejně jako moderátorka uvedla blok pěti přehlídek, místo bylo vybráno z důvodu toho, že se zde setkávají lidé ze všech koutů a vrstev. Předváděné kolekce následně dokázaly, že i česká móda se k té zahraniční pomalými krůčky přibližuje.Více...
A kdo se během této hodiny na mole představil? S autory jste se již v minulosti na našich stránkách mdls.cz mohli setkat v rozhovorech před celým konáním. Pokud jste na události nebyli, svým kritickým okem si teď můžete prohlédnout postupně všech pět kolekcí, které od těchto umělců vzešly. Začínáme....

Jako první na mole modelky a modelové předvedly kolekci mladé návrhářky Moniky Přikrylové, jejíž práce se zároveň stala závěrečnou bakalářskou prací na Baťově univerzitě ve Zlíně, kde tato autorka studuje. Pro kolekci s názvem MONGOL (pod stejným jménem si návrhářka založila i svou vlastní značku), ve které se snoubila jak dámská tak pánská řada, našla inspiraci v mongolské kultuře a celkovém životním stylu. A kolekce také vznikla speciálně pro tuto příležitost. S mongolským duchem se na přehlídkovém mole propojily i nové trendy, ve kterých je kladen důraz na detaily a originalitu, obsahují extravaganci a zároveň i eleganci. 

Také barevné provedení souvisí se symbolem mongolské kultury, která je úzce spjata s lamaismem. Za tematické hudby na molo vstoupil mužský model v jednoduché košili s krátkým rukávem, v černých kalhotách, na kterých měl navrstvenou černou sukni, a černé čapce, ze které mu do obličeje padaly dlouhé nepravidelně střižené střapce. Detail těchto střapců vypadajících jako vlasy se objevuje na každém modelu kolekce, ať už volně padající do obličeje z čapek různých tvarů, tak například na černo modrém modelu složeném z dlouhé splývavé sukně a horního dílu s výraznými rameny.

Ženský kousek opět vystřídal jednodušší pánský, ve kterém návrhářka znovu zvolila černobílou kombinaci s volným střihem halenky. Poté se na mole zjevila tmavá postava s výrazně zářící hlavou - to jen na molo vstoupila další modelka, tentokrát v hnědo černém nepotištěném modelu s důrazem na střih a oranžovou ozdobou na hlavě pokrytou opětovnou bohatou vrstvou střapců.

Následující pánský model všechny přesvědčil, že i černobílá kombinace nemusí být všude. A proto model oblékl volné zkrácené kalhoty pouze po kolena a nahoru béžový kousek, na kterém se vyjímaly vyšité obrysy téměř vyhynulého mongolského hřebce. A opět se hostům představily modely se střapci padajícími do obličeje z pletené černé čepice, střapečky na oranžovém psaníčku a také jako součást hřívy mongolského hřebce, tentokrát na dámské tmavé mikině. Černý mužský model s koženými rameny s bílým vystupujícím límečkem košile a ženský model modrých skládaných šatů doplněný černým kabátem s modrou podšívkou se staly závěrečným hřebem celé Moničiny kolekce.

Pro celé připomenutí na molo vstoupili předvádějící v závěrečném defilé ještě jednou a hosté si tak podruhé mohli pořádně prohlédnout každý model. Jedním z dalších detailů, které si možná všimlo až pozornější oko, se stal také styl líčení. Každá modelka měla obličej nalíčený žlutým až zlatavým odstínem, a to včetně rtů - možná k bližšímu přiblížení asijskému vzhledu. Vizážisti se ale tuto techniku rozhodli použít pouze na ženské osazenstvo. A i když takto byly pomalovány všechny modelky i pro nadcházející kolekce, přesto se make-up jakoby nepřímo hodil právě k této první přehlídce.

Zdroj: http://www.mdls.cz/clanek/3793-shooting-fashion-stars-monika-prikrylova
LS

23.04.2013 00:26:44
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one