zprávy z Mongolska
Jak se daří jurtám v Čechách - obrázek

Jak se daří jurtám v Čechách - obrázek

Alexandr Sprado není Mongol a Mongolsko nikdy nenavštívil. Alespoň zatím. Přesto v Čechách nabízí něco, co k Mongolsku neodmyslitelně patří - totiž jurty. Narazili jsme na jeho krásný website Dílny pod kopcem, kde o jurtách shromáždil spoustu zajímavých informací a kde zároveň ukazuje, jak příjemně se dá tento starobylý příbytek využít v současné Evropě. Nedalo nám to a museli jsme se dozvědět víc. Čtěte...
Přestože už několik měsíců prosakují zprávy o neutěšené situaci mongolských zaměstnanců v Česku, počet Mongolů, kteří stále věří v český ráj, neklesá. O zoufalé situaci před branami české konzulárky si můžete přečíst na blogu Markéty Hrdouškové v článku Nejsou lidi, pošlete Mongoly.
Česká republika patří spolu s Jižní Koreou, Čínou a Francií k nejvyhledávanějším destinacím Mongolů, toužícím po výdělku v zahraničí. Že je ale spíše než rájem pro Mongoly rájem pro nepoctivé zaměstnavatele a místem více či méně nápadného vykořis'tování, si můžete přečíst na stránkách migraceonline.cz v článku socioložky Marie Jelínkové zde a rozhovor téže autorky s mongolským imigrantem "O tom, že jste v Česku ilegálně, nemusíte ani vědět" zde. Nic veselého.
Přátelé Mongolska žijí - obrázek

Přátelé Mongolska žijí - obrázek

Chcete vidět v Česku jurtu? Nebo mongolské zápasy? Zkuste stránky Společnosti přátel Mongolska, třeba zrovna něco pořádají.
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one