zprávy z Mongolska

Na Staroměstském náměstí se rozzářil vánoční strom

Na Staroměstském náměstí se rozzářil vánoční strom  - obrázek

Na Staroměstském náměstí se rozzářil vánoční strom - obrázek

V Praze na Staroměstském náměstí se v sobotu v podvečer rozzářil vánoční strom a začaly vánoční trhy. Padesátiletý dvacetimetrový smrk z obce Zaječov v brdských lesích je ozdoben ve stylu secese a maleb Alfonse Muchy. Čtěte více...

Ve stovce stánků lidé ochutnávali vánoční dobroty, hřáli se svařeným vínem a nakupovali jmelí, adventní věnce a svíce i první vánoční dárky. Rozsvícení vánočního stromu si nenechaly ujít tisíce Pražanů i turistů, kteří zcela zaplnili náměstí a přilehlé ulice. Mnoho rodin se davem prodíralo s kočárky a s malými dětmi, které netrpělivě očekávaly, až se strom rozzáří. Vánoční trhy začaly také na nedalekém Václavském náměstí, které bylo rovněž plné lidí.

V neděli začíná advent

Tuto neděli začíná advent, který předznamenává příchod Vánoc. V neděli si lidé mohou zapálit první svíčku na adventním věnci. Kromě českých výrobců tentokrát ve stáncích představují svou produkci i obchodníci z Německa a Maďarska. Prodávají zejména pochutiny typické pro tamní kraje.

Mnohé děti v sobotu využily otevřenou výtvarnou dílnu, v níž si vyrobily třeba postavičky čertů, Mikulášů a andělů. Stánky budou otevřeny každý všední den od 9. 19. hodin, o víkendu se otevírací doba prodlouží do 20. hodin. Trhy budou v centru hlavního města otevřeny do začátku ledna.

Zdroj:

http://www.novinky.cz/domaci/218044-na-staromestskem-namesti-se-rozzaril-vanocni-strom.html

DL

27.11.2010 20:06:55
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one