zprávy z Mongolska

13. ročník Letní školy rozvojové spolupráce pro studenty vysokých škol a další zájemce

13. ročník Letní školy pro studenty vysokých škol a další zájemce - obrázek

13. ročník Letní školy pro studenty vysokých škol a další zájemce - obrázek

Letní škola seznámí účastníky s problematikou rozvojových zemí jak v rovině teoretické, tak i v rovině praktických rad a informací o nejrůznějších aspektech života a práce v těchto zemích.  Značný prostor je určen pro diskuzi mezi účastníky, lektory a organizátory. V rámci workshopů, které jsou organizovány v menších skupinách, mají účastníci možnost osvojit si praktické dovednosti. Během programu je rovněž prostor pro prezentaci vlastních zkušeností a iniciativ. Čtěte více...

Letní škola může sloužit jako výborný výchozí bod pro další spolupráci a rozvoj nových iniciativ mezi vysokými školami. Součástí letní školy bude i výstava "Cena vody" zapůjčená společností Člověk v tísni.

Letní škola se uskuteční v Olomouci ve dnech 30.8. - 3. 9. 2010 (pondělí – pátek). Doporučujeme zúčastnit se programu již v neděli 29. 8., kde bude kromě prohlídky historické části města Olomouce prostor i pro neformální seznámení.

Pro případné dotazy ohledně účasti kontaktujte Mariana Jahodu na: marian.jahoda@upol.cz

Během letní školy budete mít možnost zakoupení Fair trade výrobků.

Program bude probíhat denně 9-17 hod a bude tvořen kombinací přednášek a workshopů. V pátek bude program ukončen v poledních hodinách a to předáním Osvědčení o absolvování Letní školy rozvojové spolupráce.

Součástí letní školy bude výstava "Cena vody" zapůjčená organizací Člověk v tísni.

Připravovaná témata: 

  • zahraniční rozvojová spolupráce v českém i mezinárodním kontextu
  • prioritní země pro českou zahraniční rozvojovou spolupráci
  • dobrovolnické projekty
  • projektový cyklus
  • aktivity globálního rozvojového vzdělávání apod.

Aktualizovaný program 13. Letní školy rozvojové spolupráce (včetně jmen přednášejících) i další potřebné informace budou po upřesnění zveřejněny na těchto webových stránkách a rozeslány přihlášeným zájemcům. S dotazy k programu se prosím obracejte na Evu Vernerovou: eva.vernerova@upol.cz


Cestovné, ubytování a stravování si hradí každý účastník sám. Pro zájemce můžeme zajistit ubytování na vysokoškolských kolejích Univerzity Palackého v Olomouci ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu za cenu 125,- Kč za osobu a noc.

Obědy je možno zakoupit v menze, která se nachází hned vedle budovy konání letní školy.

Projekt Letní školy rozvojové spolupráce je podpořen z prostředků státního rozpočtu  poskytnutých z kapitoly Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

 

Zdroj:

http://development.upol.cz/letni-skola-vysoke-skoly

http://www.czda.cz/aktualne.php?ofset=10&ofset=0

DL

 

27.05.2010 23:23:47
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one