zprávy z Mongolska
Mlýn MILL HAUS Ulaanbaatar - obrázek

Mlýn MILL HAUS Ulaanbaatar - obrázek

Dne 9.února 2010 to bude rok, co byl předán zákazníkovi do užívaní pšeničný mlýn s výkonem 220 t/24hodin a sila v počtu 3ks o celkové skladovací kapacitě 4.935 tun. Obrovský podíl na zdárném průběhu montáže a předání měli náš šéfmontér p.Karel Špičák a pracovníci naši společnosti, kteří se také dlouhodoběji podíleli na montáži a vlastním zprovoznění mlýna a sil jako p.Roubíček, Ing.Vymětal, p.Pietrucha, p.Kandráč a p.Machek z firmy Assortis. Čtěte dál...

Předmětem dodávky byla komplexní dodávka strojů a zařízení mlýna do jedné automatické linky, která umožnila dosáhnout maximálních výkonů při dosažení velmi dobré kvality mouk s minimálními nároky na spotřebu elektrické energie a zastavěné plochy. Součástí dodávky byly i tři obilní sila o průměru 13,75m a výšce 16,42m a celkové skladovací kapacitě 4.935 tun.

Mlýn je postaven z klasického strojního zařízení, vyráběného naši společností PROKOP INVEST, a.s. Pardubice Česká republika a prostřednictvím našeho obchodního zástupce v Mongolsku fr. Dvořák Engineering.

Montáž
Strojního zařízení včetně elektroinstalace a měření a regulace byla dodávkou naši společnosti a provedena formou šéfmontáže za značného přispění mongolských odborných pracovníků.

Uvedení do provozu
Proběhlo slavnostním předání mlýna a sil zákazníkovi do užívání dne 09.02.2009 ve městě Ulan Baataar, kam jsme dodali ve spolupráci se společností Dvořák Engineering z Prahy technologické zařízení pro mlýn o kapacitě 220t/24hod. Celá akce předání mlýna a jeho slavnostní spuštění do provozu byla pojata ve velkolepém stylu o čemž se můžete přesvědčit na několika přiložených fotografií z této akce. Na předání a slavnostní zahájení provozu byli pozváni a zúčastnili se významní představitelé vlády Mongolska a jejich ministerstva zemědělství. Vedení společnosti Mill Haus, které bylo konečným odběratelem, připravilo velice slavnostní prostředí pro všechny zúčastněné.

O propagaci celé akce se postaraly i tři televizní štáby, které z celé akce připravily řadu reportáží nejenom pro regionální, ale i pro celoplošné mongolské vysílání. Bylo jenom škoda, že se předání nezúčastnil nikdo z pozvaného českého zastupitelského úřadu, protože by to celé akci jistě dodalo ještě více vážnosti a zájem o výrobky z České republiky.

Vlastní akce byla zahájena přibližně v 11 hodin místního času, kdy se za řečnickým pultem vystřídala řada důležitých osobností, které se na realizaci tohoto projektu podílely. Samozřejmostí bylo i ocenění všech, kdo se stavby, montáže i uvádění do provozu zúčastnil.

Z českých firem byla oceněna naše společnost PROKOP INVEST, a.s. , firma Dvořák Engineering Praha, který na této akci působil jako hlavní dodavatel a společnost Assortis Pardubice, která nám podle našich představ a projektu dodala a zprovoznila kompletní elektroinstalaci včetně řídícího systému mlýna.

Po slavnostním spuštění mlýna následovala přímo v prostorách mlýna velká oslava, na které se projevila v plné šíři úžasná dobrosrdečnost a pohostinnost místních lidi.

Slavnostní předání nám udělalo obrovskou reklamu v Mongolsku a mlýn s obilními sily se staly naši velkou referenční jednotkou a odrazovým můstkem pro další obchodní případy projednávané v Mongolsku.

Zdroj:

http://www.prokop.cz/mlynske-stroje/mlyn-mill-haus-ulaanbaatar--mongolsko-.htm

DL

Fotogalerie: Princové ze mlejna...

Zdroj: http://www.webgarden.cz/index.php?page=gallery_edit&gallery_id=15523816&frompage=section_content&fromvars[section_id]=5461380

Češi ze mlýna (Češi v UB)

Zdroj: http://ubdnes.nolimit.cz/cesi-v-ub/cesi-ze-mlyna.html

L.Kellnerová: Jak se žije na montážích

Zdroj: http://ubdnes.nolimit.cz/cesi-v-ub/jak-se-zije-na-montazich.html

01.02.2010 20:52:39
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one