zprávy z Mongolska

Mongolský velvyslanec se setkal s ruskou ministryní zemědělství

Mongolský velvyslanec se setkal s ruskou ministryní zemědělství  - obrázek

Mongolský velvyslanec se setkal s ruskou ministryní zemědělství - obrázek

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Mongolska v Ruské federaci D. Idevkhten se setkal s paní Ye.B.Skrynnikovou, ministryní zemědělství Ruska, aby si vyměnili společné názory na některé zásadní otázky.Čtěte...
Paní Skrynniková požádala S.L.Levina, generálního ředitele “United Company of Grain”, aby podal zprávu o dodání ruské pšenice v rámci humanitární pomoci Mongolsku. Pan Levin sdělil, že pšenice je dodávána do sedmi mongolských železničních stanic z 26 skladů v sibiřské oblasti a k dnešnímu dni bylo  vyskladněno  65% plánovaného objemu, nebo-li  31000 tun pšenice a dodáno v 528 železničních vagonech. Zbývajících 411 vozů bude do Mongolska dovezeno do 3.června 2010.

Mongolský velvyslanec zdůraznil, že dovoz  pšenice z Ruska významně přispěje k odstranění následků katastrofy „dzud“ a poděkoval paní Skrynnikové za pomoc a osobní dohled v dané  záležitosti.

Pan Idevkhten  na schůzce seznámil přítomné s plánovanými opatřeními pro rok 2010 v Mongolsku a vyjádřil naději, že ruské ministerstvo zemědělství se na nich bude  také aktivně podílet. Požádal paní Skrynnikovou o podporu při zajištění dovozových podmínek mongolského masa a masných výrobků do Ruska, o pomoc při realizaci projektu se zaměřením na podporu veterinárních služeb v Mongolsku a zjednodušením úvěrového systému, které poskytuje Rusko mongolskému zemědělskému sektoru.

Paní Skrynniková vyjádřila uspokojení s rozšířením bilaterálních vztahů a vlastní spolupráce a oznámila, že Rusko má v úmyslu snížit objem dovozu masa a sdělila: "Jsme připraveni zajistit dovoz masa a masných výrobků z Mongolska, pokud bude jejich kvalita odpovídat platným normám".

Jednání se účastnil B. Erdenebileg, poradce velvyslance a vedoucí obchodně ekonomického úseku, B. Chimedtseren, první tajemník mongolského velvyslanectví, O. Askenov a K. Kolonchin, vedoucí oddělení ruského ministerstva zemědělství a další.

 

Zdroj: MONTSAME 18.5.2010

DL

 

02.06.2010 05:07:20
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one