zprávy z Mongolska

Náměstkyně ministra zemědělství se setkala s generálním ředitelem O.I.E. v Paříži

Náměstkyně ministra zemědělství se setkala s generálním ředitelem  O.I.E. v Paříži - obrázek

Náměstkyně ministra zemědělství se setkala s generálním ředitelem O.I.E. v Paříži - obrázek

Náměstkyně ministra výživy, zemědělství a lehkého průmyslu Mongolska paní J. Saule se setkala 23.května s Dr. Bernard Vallatem, generálním ředitelem Světové organizace pro zdraví zvířat (O.I.E.  nebo WOAH) se sídlem v Paříži, ve Francii.
Na schůzce, J. Saule hovořila o mongolské vládní politice a opatřeních na ochranu zdraví zvířat a preventivních opatřeních v boji s infekčními chorobami. zvířat Požádala WOAH, aby sedm mongolských ajmaků bylo prohlášeno jako slintavky a kulhavky prostých ("foot-and-mouth disease free status")  a rovněž, aby Mongolsko získalo pomoc a podporu v nácviku praktických dovedností veterinárních lékařů a v rozvoji veterinárních služeb na území Mongolska.
Představitel WOAH řekl, že je připraven spolupracovat s Mongolskem v těchto hlavních směrech týkajících se zlepšování zdraví hospodářských zvířat a podporuje společný cíl, tj. boj s chorobami zvířat, zlepšení kvality odborného vzdělávání, servisu a diagnostiky, získávání „staut-free“ a profesní podporu veterinárních dovedností.

WOAH sdělil rozhodnutí vyslat do Mongolska veterinární lékaře v rámci protislintavkové kampaně, aby se tato země stala modelem i pro další země asijsko-pacifického regionu. WOAH se rozhodl vyslat do Mongolska v srpnu 2010 evaluační tým veterinární služby.


Dr. Vallat sdělil, že celosvětová organizace pomůže Mongolsku, a zařadí je do  školících programů WOAH  v laboratorní diagnostice, školení veterinárních lékařů apod..

Delegace vedená paní Saule se účastní 78. zasedání Generálního zasedání WOAH ve dnech 23-28. května v Paříži, kde náměstkyně ministra přednesla projev na plenárním zasedání, které se týkalo zavádění flexibilní politiky v oblasti chovu zvířat a významu posílení spolupráce s WOAH v boji proti globalizaci šíření infekčních onemocnění zvířat.

 

Zdroj: MONTSAME 25.5.2010

DL

 

25.05.2010 22:49:20
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one