zprávy z Mongolska

Parlament přijal národní plán reformy chovů zvířat

Parlament přijal národní reformní plán pro chovy zvířat. - obrázek

Parlament přijal národní reformní plán pro chovy zvířat. - obrázek

Mongolský parlament přijal vnitrostátní plán reformy v hodnotě 1.4 bilionů tugriků pro zemědělský sektor živočišné produkce. Vládní program s názvem "Mongol Mal" věnuje velkou pozornost obnově a zachování kvality genových rezerv, šlechtění hospodářských zvířat, která jsou páteří ekonomiky a dále podpoře činnosti veterinárních služeb na základě mezinárodních standardů k zajištění preventivních opatření a likvidaci infekčních chorob.....

I když Mongolsko zaznamenala v loňském roce 2009 historicky nejvyšší nárůst počtu hospodářských zvířat (velbloud, skot, koně, ovce a kozy) na úroveň cca 45 milionů, poslední přírodní katastrofa – dzud – způsobila úhyn více než osmi milionů hospodářských, což představuje zhruba 15% celkového počtu zvířat v podmínkách Mongolska.

V posledních letech došlo k zásadním změnám struktury stád hospodářských zvířat a úřední veterinární lékaři se obávají nedozírných následků dnešního nadměrného vypásání pastvin, stejně tak genetických degenerací v chovech jednotlivých druhů zvířat.

Poptávka po kašmíru z ekonomického hlediska sice přináší značné výhody, avšak počet koz dnes tvoří více než 46% z celkového počtu zvířat, což má za následek vznik postupné a nevratné desertifikace krajiny (pozn. redakce – na rozdíl od ovcí, které  působí jako „živé sekačky“ travních porostů,  kozy spásají trávu i zakořeněné keře a stromky i s kořínky…časovaná bomba !)

Zdroj: MONTSAME 25.5.2010
DL
02.06.2010 05:39:22
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one