zprávy z Mongolska

Poslední den návštěvy ministra Schwarzenberga v Mongolsku

986407_915885_mongolskoZahajeniVystavniAkce.jpg
986394_915884_mongolskoZaminir.jpg
986379_915883_mongolskoVicepremier.jpg
Slavnostní zahájení výstavní akce Česko-mongolský den bylo prvním bodem závěrečného dne návštěvy ministra Karla Schwarzenberga v Mongolsku. Cílem této akce je představit mongolským podnikatelům české výrobky a služby a umožnit českým a mongolským firmám navázat obchodní spolupráci. Česko-mongolský den byl součástí programu podnikatelské mise, která ministra na cestě doprovází. Čtěte více...
V úvodním proslovu vyzdvihl ministr Schwarzenberg dlouhodobě dobré vztahy obou zemí a zájem českých firem na ně navázat a prohloubit vzájemnou ekonomickou spolupráci. Výstavní akce se za mongolskou stranu zúčastnil také ministr stavebnictví a urbanistiky  Tsevelmaa Bayarsaikhan, s nímž se ministr Schwarzenberg později setkal na jednání o konkrétních možnostech pro české firmy působící ve stavebnictví a vodohospodářství, tedy v oblastech, které se v Mongolsku v poslední době mimořádně rozvíjejí.

Ekonomická témata a vytváření nových obchodních příležitostí pro české firmy bylo jedním ze zásadních témat i pro následující bilaterální setkání s ministrem zahraničí Mongolska Luvsanvadan Boldem a později také s místopředsedou vlády Dendevem Terbishdagvou. Ministra Schwarzenberga zajímaly konkrétní podnikatelské oblasti, v nichž mongolská strana vidí nejlepší příležitosti k rozvoji vzájemné spolupráce a připomněl, že to byli také čeští geologové, kdo v minulosti významnou měrou přispěl k odhalení nerostného bohatství Mongolska, je zde tudíž na co nyní navázat.

„Naši výrobci dokážou spojit německou kvalitu s tím, že naše výrobky musí fungovat například i na Sibiři," uvedl ministr Schwarzenberg. Vrcholní mongolští představitelé následně sdělili, že Mongolsko má velký problém s vodou, kterou je zapotřebí nejen využít, ale i chránit a mají tudíž zájem například o hydrologii. Ministr Schwarzenberg odpověděl, že „Česká republika má množství odborníků, kteří dokáží vypracovat konkrétní projekt, jak s tímto problémem naložit."

Zdroj: MZV ČR
DL

05.07.2013 11:58:40
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one