zprávy z Mongolska

Premiér Jan Fischer do Asie neodcestuje, kvůli nemoci

Premiér Jan Fischer do Asie neodcestuje, kvůli nemoci - obrázek

Premiér Jan Fischer do Asie neodcestuje, kvůli nemoci - obrázek

Český premiér Jan Fischer ze zdravotních důvodů odložil oficiální návštěvu Kambodže a Mongolska a navazující pracovní návštěvu Arménie. Odcestovat měl spolu s delegací podnikatelů dnes večer. O nemoci Fischera informoval mluvčí vlády Roman Prorok. "Předseda vlády se rozhodl neodcestovat na doporučení lékařů, kteří mu pro akutní respirační onemocnění předepsali antibiotickou léčbu a klid. Náhradní termín návštěvy v uvedených státech se řeší diplomatickou cestou," dodal Prorok. Čtěte dál...
Premiér Fischer měl 27. dubna jednat v Kambodži s předsedou vlády Hun Senem i dalšími politiky a navštívit kambodžského krále Norodoma Sihamoniho, který kdysi studoval tanec v Praze a mluví česky. Podle vlády měla být oficiální návštěva českého premiéra příležitostí navázat na spolupráci obou zemí, v 60. letech se totiž bývalé Československo významně podílelo na budování infrastruktury v zemi.
V Mongolsku bylo v plánu například setkání s předsedou vlády Suchbátarynem Batboldem a společná recepce k 60. výročí navázání diplomatických vztahů. Mongolsko je dlouhodobě jednou z osmi prioritních zemí české rozvojové pomoci. Ekonomická spolupráce by se mohla dále rozvíjet zejména ve stavebnictví a souvisejících aktivitách, v oblasti těžby nerostných surovin i následné rekultivace vytěžených lokalit.

Na programu oficiální návštěvy Mongolska (28. - 29. dubna) mělo být především setkání s předsedou vlády Mongolska Sukhbaatar Batboldem, společná slavnostní recepce k 60. výročí navázání diplomatických vztahů, přijetí předsedy vlády J. Fischera předsedou Velkého státního Churalu Damdin Demberelem, setkání s buddhistickými představiteli Mongolska v klášteře Gandantegčinlen.


V Arménii
se měl Fischer setkat se svým arménským protějškem Tigranem Sarkisjanem. Do Arménie české firmy v minulosti vyvážely například turbíny pro vodní elektrárny. Čeští vědci spolupracují na zvyšování bezpečnosti tamních jaderných elektráren.


Ministerského předsedu měla na cestě doprovázet podnikatelská delegace, jejíž členové chtěli v navštívených zemích hledat možnosti spolupráce s tamními podnikateli. Podle odborníků patří tyto země mezi perspektivní zahraniční trhy, na kterých mohou české podniky získat zajímavé zakázky.

Zdroj:

http://www.lidovky.cz/premier-jan-fischer-do-asie-neodcestuje-kvuli-nemoci-f9o-/lide.asp?c=A100424_131127_lide_ter
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=666659
DL
24.04.2010 21:47:20
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one