zprávy z Mongolska

Premiér Jan Fischer podnikne odloženou návštěvu Arménie a Mongolska

Premiér Jan Fischer podnikne odloženou návštěvu Arménii a Mongolsko - obrázek

Premiér Jan Fischer podnikne odloženou návštěvu Arménii a Mongolsko - obrázek

V obou zemích se uskuteční podnikatelská fóra s cílem identifikovat a dále rozvinout podnikatelské příležitosti a možnosti spolupráce.

Předseda vlády ČR Jan Fischer v pondělí 17. května odlétá na odloženou pracovní návštěvu Arménské republiky a na oficiální návštěvu Mongolska, kam přijíždí jako vůbec první český premiér v historii !!! Doprovází jej početná podnikatelská delegace.Čtěte dál...

V rámci pracovní návštěvy Arménské republiky (17. - 18. května) předseda české vlády v Jerevanu absolvuje jednání se svým arménským protějškem Tigran Sargsyanem a dalšími oficiálními činiteli. Arménie je zemí, se kterou měla Česká republika v minulosti významnou hospodářskou výměnu, zejména v oblastech energetiky, v současné době čeští vědci spolupracují na zvyšování bezpečnosti tamních jaderných elektráren. Další možnosti vzájemné spolupráce budou předmětem jednání.

Na programu oficiální návštěvy Mongolska (19. - 20. května) je především setkání s předsedou vlády Mongolska Sukhbaatar Batboldem, společná slavnostní recepce k 60. výročí navázání diplomatických vztahů, přijetí předsedy vlády J. Fischera předsedou Velkého státního Churalu Damdin Demberelem, setkání s buddhistickými představiteli Mongolska v klášteře Gandantegčinlen.

Bližší info o programu delegace přináší "UBdnes":

Itinerář cesty premiéra Fishera a podnikatelského doprovodu do Mongolska

Mongolsko je dlouhodobě jednou z osmi prioritních zemí české rozvojové pomoci, ekonomická spolupráce by se mohla dále rozvíjet zejména v oblasti stavebnictví a souvisejících aktivitách, v oblasti těžby nerostných surovin i následné rekultivace vytěžených oblastí.

Zdroj:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/clanek.aspx?id=2566

DL

16.05.2010 13:44:53
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one