zprávy z Mongolska

Premiér Jan Fischer u prezidenta Mongolska

Prezident Mongolska přijal premiéra Jana Fishera s chotí  - obrázek

Prezident Mongolska přijal premiéra Jana Fishera s chotí - obrázek

Mongolský prezident uvítal českého premiéra v Ulánbátaru a zdůraznil, že Mongolsko vstoupilo na cestu demokracie a rozvoj tržních vztahů před 20 lety, stejně jako řada dalších zemí východní Evropy. Nyní se stalo jednou ze zemí s volným trhem a demokratickou vládou, která dodržuje lidská práva a svobody a všeobecně uznávané hodnoty. Čtěte více...

Prezident zdůraznil, že 60. výročí bilaterálních diplomatických vztahů se shoduje s 20. výročím demokratické revoluce v Mongolsku"Česká republika je jedním z důležitých partnerů Mongolska v Evropě a  ve svém programu řešení rozvojové spolupráce, na rozdíl od jiných zemí, je Mongolsko v ČR řazeno mezi  prioritní země" řekl Elbegdorj.  Dále zdůraznil, že bilaterální spolupráce v oblasti vzdělávání vždy hrála hlavní roli v rozvoji mongolsko-českých vztahů a spolupráce. Řada mongolských studentů studovalo na různých vysokých škol a ústavech v České republice.

Český premiér Jan Fischer vyjádřil vděčnost mongolskému prezidentovi a lidu za vřelé přivítání a doufá, že mongolsko-české přátelství a dlouhodobé vztahy se podaří rozvíjet na všech úrovních. 

Po tomto setkání byl první náměstkyni ministra zahraničních věcí České republiky, paní Heleně Bambasové, udělen Řád polární hvězdy za její významný podíl na rozvoji dvoustranných vztahů a spolupráce mezi Mongolskem a Českou republikou. Diplomatické vztahy mezi Mongolskem a Českou republikou byly navázány  1.1.1993 a s bývalým Československem byly tyto vztahy uzavřeny již 25.4.1950.

Oficiální návštěva premiéra České republiky Jana Fischera  a početné delegace českých podnikatelů byla ukončena dne 20.5.2010.

Zdroj: MONTSAME 20.5.2010

DL

20.05.2010 22:45:12
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one