zprávy z Mongolska

Začíná oficiální návštěva českého premiéra

Začíná oficiální návštěva českého premiéra  - obrázek

Začíná oficiální návštěva českého premiéra - obrázek

Předseda vlády České republiky pan Jan Fischer přijel ve středu do Mongolsku na oficiální návštěvu na pozvání premiéra Mongolska pana S. Batbolda. Tato návštěva je první návštěvou na vládní úrovni od roku 1993 a koná se v rámci 60. výročí oslav diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi v tomto roce. Čtěte více...

Premiér S. Batbold, s manželkou Kh.Otgontuyou, uvítali českého premiéra a jeho choť, paní Danu Fischerovou, na Suchbátarově náměstí, kde zazněly hymny  a čestná stráž slavnostně uvítala českého premiéra v Mongolsku. Poté oba předsedové vlád vyjádřili poctu národnímu symbolu Mongolska-Čingischánovi a český premiér se zapsal do knihy čestných hostů v Sloupové síni vládní budovy.

Oficiální část návštěvy započala setkáním premiérů, kdy pan Batbold vyjádřil své přesvědčení, že tato návštěva významně přispívá k zahájení bilaterálních vztahů na novější úrovni především tím, že Česká republika se stává mostem vzájemné spolupráce mezi Mongolskem a Evropskou unií (EU). 

Premiéři dále diskutovali o otázkách týkajících se rozšíření rozvojové spolupráce v oblasti obchodu, ekonomiky, obrany, infrastruktury, energetiky, životního prostředí, potravin, zemědělství a zdravotnictví. Názorově se oba shodli na zavedení norem, předpisů a pravidel pro Mongolsko, které se běžně využívají v socio-ekonomických sférách EU.

Zdroj: MONTSAME 19.5.2010

DL

20.05.2010 00:32:14
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one