zprávy z Mongolska
Mezinárodní konference v Praze na téma: "Globální potravinová krize rok poté. Jak zajistit globální potravinovou bezpečnost?"
Prezentace projektů v Brně  - obrázek

Prezentace projektů v Brně - obrázek

Společná prezentace projektů Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky s Mongolskem: České zemědělské univerzity v Praze a Charity ČR probíhá od 10.1.-31.1.2009 v Letohrádku Mitrovských v Brně (bližší info v rubrice Archiv akcí v ČR).

 

Workshop pořádaný CZELO v Bruselu  - obrázek

Workshop pořádaný CZELO v Bruselu - obrázek

CZELO (Česká styčná kancelář pro výzkum a vývoj) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR a Regionálním environmentálním centrem, pořádalo 5. a 6. listopadu 2008 v Bruselu v prostorách Stálého zastoupení workshop "Environmental Programmes in Western Balkan Countries and Asia." Cílem workshopu bylo představit aktivity ČR v těchto zemích v oblasti řízení vodních zdrojů a nakládání s odpadem. První den byl zaměřen na země západního Balkánu (zejména Srbsko, Černou Horu a Bosnu a Hercegovinu), druhý den pak na střední Asii (zejména na Mongolsko a Vietnam).

Business a rozvoj - obrázek

Business a rozvoj - obrázek

10.12. 2008 proběhne v Praze mezinárodní konference s tématikou „Business and Development," pořádaná  Českou rozvojovou agenturou (dříve Rozvojové středisko) a sdružením Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci.

Další informace a registrace (do 5. 12.2008) na emailu svobodova@arsczech.org nebo na telefonu +420               603 826 261       

Problém jménem voda - obrázek

Problém jménem voda - obrázek

Proč je jedním z hlavních témat české rozvojové pomoci právě voda se můžete dočíst v článku Kateřiny Kadlecové pro Respekt Město jako vyprahlý terč.
Česká rozvojovka v Mongolsku - obrázek

Česká rozvojovka v Mongolsku - obrázek

Taky se málo ví, že Mongolsko patří k osmi prioritním zemím české rozvojové spolupráce. Podle programu, který zveřejnilo české rozvojové středisko se česká rozvojovka v období 2006-2010 soustředí hlavně na čtyři sektory: podporu ekonomické transformace, ochranu životního prostředí, rozvoj zemědělství, snižování nezaměstnanosti. Jak to vypadá v Mongolsku, si můžete udělat představu z následujícího orientačního seznamu běžících projektů:
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one