zprávy z Mongolska

Teritoriální priority ekonomické diplomacie České republiky

Mezi teritoriální priority ekonomické diplomacie České republiky budou v roce 2010 patřit hlavně Brazílie, Čína, Egypt, Indie, Kazachstán, Mexiko, Rusko, Srbsko, Turecko, Ukrajina, USA a Vietnam. Na dnešním setkání (6.1.2010) se zástupci profesních sdružení a hospodářských komor to prohlásil ministr zahraničních věcí Jan Kohout, sdělilo dnes ČTK ministerstvo v tiskové zprávě.Čtěte dál...

"Hlavní výzvu v době finanční a ekonomické krize pro nás představuje nastavení efektivního modelu spolupráce mezi vládními a soukromými ekonomickými subjekty, který se bude vyznačovat koherentním přístupem a velmi dobrou koordinací jednotlivých aktivit," uvedl Kohout.

V hledáčku diplomatů budou z hospodářského hlediska také země s "dlouhodobou tradicí vzájemných vztahů nebo politicky prioritních", mezi které patří Bělorusko, státy Balkánu, Blízkého východu a Perského zálivu.

K sektorovým prioritám českých diplomatů patří moderní technologie s vysokou přidanou hodnotou, IT technologie, biotechnologie, environmentální technologie a služby. Zahrnují mezi ně také obory s dlouhodobou a silnou tradicí v dané zemi jako je například strojírenství, energetika, automobilový průmysl, doprava nebo potravinářské technologie.

V roce 2009 vynaložilo MZV z rozpočtových prostředků na projekty ekonomické diplomacie 28 milionů korun. Letos to má být deset až 13 milionů korun.

Zdroj:

http://www.ceskenoviny.cz/tema/zpravy/ministr-kohout-predstavil-priority-ekonomicke-diplomacie-cr/417023&id_seznam=7967

DL

04.02.2010 22:20:53
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one