zprávy z Mongolska

Vánoce se kvapem blíží a peče se tradiční vánoční cukroví

Vánoce se kvapem blíží a peče se tradiční vánoční cukroví - obrázek

Vánoce se kvapem blíží a peče se tradiční vánoční cukroví - obrázek

Domácí vánoční cukroví stále připravuje 80 % českých domácností. Vánoce se kvapem blíží a s nimi i tradiční pečení vánočního cukroví. Průzkumy také ukazují, že pečení domácího cukroví je stále velmi oblíbené – vlastní cukroví peče 80 % českých domácností a průměrně se v jedné domácnosti napeče 8 druhů cukroví. Čtěte více..

Vánoční cukroví je pro Čechy hned po dárcích druhou nejčastější asociací spojenou s Vánocemi a jak prokázaly předvánoční průzkumy, Češi se pečení vlastního vánočního cukroví jen tak nevzdají. Čísla ukazují, že se domácí cukroví peče stále ve 4/5 domácností, vánoční pečivo nakupuje pouze 6 % domácností. Nejčastěji se v rodinách napeče 6 – 10 druhů cukroví (zhruba v polovině domácností), ve čtvrtině domácností si vystačí jen s 1 – 5 druhy.

Cukroví k vánoční atmosféře neoddělitelně patří – 88 % domácností ho má také na vánoční tabuli jako moučník po štědrovečerní večeři. Suverénně nejoblíbenějšími druhy jsou vanilkové rohlíčky a linecká kolečka, které připravují v 80 % pečících domácností. Následují pracny (60 %) a plněné ořechy s vosími hnízdy (50 % domácností) a kokosové kuličky (20% domácností).

Odkaz na recepty:

http://ona.idnes.cz/nejoblibenejsi-recepty-z-pokladnice-ceske-vanocni-kuchyne-pny-/recepty.aspx?c=A081121_141506_recepty_ves

DL

12.12.2010 22:10:24
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one