zprávy z Mongolska
Anglojazyčný týdeník agentury Montsame Mongol Messenger věnoval kulatému výročí česko-mongolských vztahů celou dvoustranu a při té příležitosti vyzpovídal i úřadujícího českého velvyslance V. Jílka - rozhovor v češtině zveřejnilo na svých stránkách velvyslanectví ČR a můžete si ho přečíst tady.

K výročí zaslal na české velvyslanectví osobní dopis také dr. Jiří Šíma, český mongolista, čestný předseda Společnosti přátel Mongolská a Klubu přátel Asie Pražská jurta a emeritní velvyslanec ČSFR v Mongolsku - přečíst si ho můžete tady.

LKK

Loni touhle dobou se v Ulánbátaru pořádaly české akce díky předsednictví v EU. A letošní jaro nebude o nic chudší: 4 dubna uteklo 60 let od navázání česko-mongolských diplomatických vztahů, a tak se připravuje:
  • promítání českých filmů: 8., 15. a 22. dubna v 15 hodin v budově ZÚ Ulánbátar
  • týden české kuchyně: 26. – 30. dubna, hotel Kempinský
  • výstava fotografií: 19. – 30. dubna, Galerie moderního umění
  • výstava dětských kreseb
  • internetový konzulární kvíz
  • rozhlasový kvíz o české republice: 7. – 16. dubna denně v 16:00, rádio FM 104,5
Výhledově by se měl uskutečnit také ples absolventů českých vzdělávacích institucí a dětský den pro mongolské děti z uměleckých škol! Podrobnosti na stránkách velvyslanectví ČR v Ulánbátaru - zde. (LKK)
We are the champions - obrázek

We are the champions - obrázek

Zatímco Vancouver tahal z rukávu poslední finálová esa na sněhu a ledu, Ulánbátar zahájil sezónu v disciplíně, která potěší i zimomřivé. Dobře vytopená hala Big Bowling Club hostila “Coke Zero Bowling Championship” – první zahajovací utkání mezi mužstvy diplomatických misí a mezinárodních organizací, které mají od nynějška až do konce roku měřit síly každý měsíc. A zatímco ve Vancouveru Lukáš Bauer promazal a nebodoval, tady to Češi zbytku světa natřeli. (Asi mazali správně?)
 
Esterka a šamani - obrázek

Esterka a šamani - obrázek

S chlapeckými jmény byla větší potíž. Našemu prvorozenému jsme dlouho nemohli žádné vybrat a celé těhotenství jsme mu pod vlivem jedné ztřeštěně komedie říkali Mordechaj. Nakonec nás odradil až ten "mord", to ve jménu není dobré. A zvítězil Matouš, jméno pro rozvážného muže s poctivýma rukama. Náš druhý je Šimon, taky jméno jako zvon, a zase pod vlivem bláznivé spagetti parodie, víte které. Pak nás popichovali, že holčička musí být Riviéra, aby se k nim hodila, ale o holčičce my měli jasno: Ester a žádná jiná. Čtěte dál článek Lucie Kellnerové Kalvachové...

Mezi teritoriální priority ekonomické diplomacie České republiky budou v roce 2010 patřit hlavně Brazílie, Čína, Egypt, Indie, Kazachstán, Mexiko, Rusko, Srbsko, Turecko, Ukrajina, USA a Vietnam. Na dnešním setkání (6.1.2010) se zástupci profesních sdružení a hospodářských komor to prohlásil ministr zahraničních věcí Jan Kohout, sdělilo dnes ČTK ministerstvo v tiskové zprávě.Čtěte dál...

Krásné vánoce a šťastný nový rok 2010 přeje redakce UBdnes - obrázek

Krásné vánoce a šťastný nový rok 2010 přeje redakce UBdnes - obrázek

Vánoce a PF 2010.pdf  25.45kB


 
Oheň v krbu tiše praská, našich srdcích klid a láska…Z oblohy se sype sníh, vločky tančí v závějích…

Kouzelné Vánoce a šťastný nový rok 2010


přeje redakce UBdnes !


Slavnost pro funkillera - obrázek

Slavnost pro funkillera - obrázek

Funkiller je člověk, který se nerad veselí. Ne že by nesnesl lidi. Nadšeně s vámi nad kávou probere pracovní plán na příští kvartál nebo hrozby světovému míru. Stejná témata ovšem tvrdošíjně prosazuje i v hospodě, až ostatním trpkne pivo, počítá přitom škarohlídsky vyprázdněné láhve, a když zazní první bujarý popěvek nebo rozverná anekdota, vrhne kolem sebe pár zoufalých pohledů a prchá do bezpečí domova, aby obnovil ztracené ekvilibrium nad snímkem o holocaustu. Jsou takoví mezi námi, píše Lucie Kellnerová Kalvachová. Čtěte dál...
Žigulíkem do Mongolska - obrázek

Žigulíkem do Mongolska - obrázek

Přijďte si poslechnout povídání a prohlédnout fotky z našich cest ve středu 2.12.2009 od 19 hodin do vysokoškolského klubu Terč v Brně na Kolejní ulici. Připravena je pro vás mimo prezentace i živá hudba v podání kapel Crate a Antrinoy. Budeme se těšit!
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one