zprávy z Mongolska
Jak se žije na montážích - obrázek

Jak se žije na montážích - obrázek

Pracovně. Když jde o chleba, není čas na hry. Zvlášť když jde o chleba za 10 milionů EUR. To už je slušný krajíc, ze kterého v Ulánbátaru ukusuje česká firma. A konec jinotajů: společnost Prokop Invest a.s. staví Mongolům mlýn. Je to největší komerční zakázka, kterou tu Češi v tuhle chvíli mají. Detaily následují:
 
Vyprávějí: Šéfmontéři Karel Špičák (technologie) a Miroslav Kandráč (elektro).
Koná se každý týden, i kdyby se čerti ženili, dokonce i když čtvrtek padne na 26., kdy je ve čtvrti Chingeltei zákaz prodeje alkoholu, z čehož je zřejmé, že "čtvrtečníkům" nejde jen o to jedno. Fotograf zachytil účastníky 18. září a 10. října - podnikatele, stavaře, studenty, cestovatele, pracovníky rozvojových projektů, zaměstnance ambasády... Poznáte, kdo je kdo?
1.jpg
3.JPG
4.JPG
Jak se podniká Čechům v Mongolsku? Letošní léto provázené povolebními nepokoji jim na klidu nepřidalo. Lubomíra Svobodu, vlastníka (mimo jiné) bezpečnostní agentury SMI a Pavla Moravce, vlastníka společnosti Primossa, která tu těží zlato, citoval internetový magazín E 15 v článku Výhrou mongolských komunistů utrpí české firmy z pera P. Horkého.
Jak se naučit mít rád Mongoly - obrázek

Jak se naučit mít rád Mongoly - obrázek

Doubravka Kostlivá strávila v Ulánbátaru rok 2007 v roli instruktorky ergoterapeutických kurzů ve státní nemocnici, na univerzitě a ve školce pro handicapované děti. S vtipem sobě vlastním popsala získané zkušenosti pro website Hedvábná stezka v článku Jak se naučit mít rád Mongoly. Čtěte a bavte se...

Báječně (85 | 24%)
Pod psa (61 | 18%)
Střídavě oblačno (59 | 17%)
Jsem tu doma (79 | 23%)
Jsou země, kde řeknete, že jste Čech, a domorodci tápou. Mongolové vědí. Několik tisíc jich za socialismu vystudovalo v Československu vysokou školu a chová k nám nostalgické city. Což je ohromné. Protože populace je tu malá a příbuzenská soudržnost velká, našinec má otevřené dveře do spousty domácností. Zatím.
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one