zprávy z Mongolska
Pán luku - obrázek

Pán luku - obrázek

Historický román "Vládci luku" je 2. dílem trilogie o životě Čingischána a jeho potomků.
Ze všech velkých dobyvatelů podněcuje právě Čingischán největší množství diskusí. Je často spojován s krutými a bezohlednými činy, ale byl zakladatelem svého národa, jedinečným vládcem a skvělým bojovníkem.Jeho životní příběh je bezpochyby fascinující a bývá málokdy vyprávěn.

Četli jste knihu "Vlk plání"? Jedná se o 1. díl trilogie o životě Čingischána. Více zde

V roce 2010 můžeme očekávat vydání 3.dílu trilogie nazvanou "Hora kostí".

Bližší  info o celé trilogii zde


Marco Polo: Odhalil tajemství Kublajovy říše!  - obrázek

Marco Polo: Odhalil tajemství Kublajovy říše! - obrázek

Jeho kniha "Million" inspirovala i Kryštofa Kolumba.

„Nikdy žádný člověk, křesťan ani Saracén, Tatar ani pohan, nenavštívil tak rozsáhlé krajiny světa jako pan Marco, syn pana Niccola Pola, vznešeného a velkého občana města Benátek,“ píše jistý Rusticello z Pisy. Ano – i po celá další staletí zůstane Marco Polo nedostižným vzorem diplomata, cestovatele a obchodníka, jenž svými schopnostmi „dobyl“ svět....
Vlk plání - obrázek

Vlk plání - obrázek

Působivý historický román je úvodním dílem série o životě Čingischána a jeho potomků od autora, který se českému čtenáři již představil cyklem Císař o životě G. J. Caesara.
Temüdžinovi, druhému synovi chána kmene Vlků, bylo pouhých jedenáct let, když jeho otec zemřel násilnou smrtí. Jeho rodina byla vypovězena z kmene a opuštěna na krutých mongolských pláních bez jídla a přístřešku, ponechána smrti vyhladověním. Byl to tvrdý a náhlý úvod do života a do dospělého světa, ale Temüdžin přežil a naučil se bojovat s těžkými přírodními podmínkami i s nepřáteli. Shromáždil další vyhnance a vytvořil novou kmenovou identitu. I v nejhorších období svého života, se držel své vize – sloučení doposud navzájem válčících mongolských kmenů a sjednocení Stříbrného lidu. Stal se chánem travnatého moře, Čingisem.
"Iggulden splétá strhující příběh nám vzdálené země a záhadného mladého muže - charismatického, schopného, nemilosrdného a skvělého taktika, který ji chce zkrotit. Historický román prvního řádu." (Publishers Weekly)
"Conn Iggulden je vynikající! Čtenář zažije takovou hodinu dějepisu, na kterou již nikdy nezapomene!" (The Guardian). Další díly: Vládci luku, Hora kostí. Další info o trilogii najdete zde

 

Nový životopisný film "Mongol - Čingischán" - obrázek

Nový životopisný film "Mongol - Čingischán" - obrázek

Snímek zachycuje širé mongolské a kazašské stepi a zavádí nás do magických čínských měst a klášterů. Vzbuzuje údiv nad schopnostmi muže vzešlého z národa kočovníků ovládnout starodávné říše bez toho, aby zničil jejich kulturu a náboženství. Těžké Temudžinovo dětství líčí neustálý zápas o život, který mohl vyhrát jen opravdu výjimečný člověk.
Podlý Čingischán: Mohl za hodinu vybít město?  - obrázek

Podlý Čingischán: Mohl za hodinu vybít město? - obrázek

Nemilosrdný masakr rozpoutalo znásilnění úředníkovy manželky. Hodina smrti nastala. Město Nišapur ztratilo v roce 1221 během šedesáti minut 1 748 000 obyvatel. Pokud si myslíte, že šlo o nějakou přírodní katastrofu, jste na omylu. Všichni Nišapuřané byli popraveni a z jejich hlav se po deset dní vršily obrovské pyramidy. Je to vůbec možné?

Převzato z internetového vydání časopisu Epocha.

Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one