zprávy z Mongolska
Úspěšné chytání candátů - tajemní dravci - obrázek

Úspěšné chytání candátů - tajemní dravci - obrázek

Candát je asi nejoblíbenější dravou rybou mezi sportovními rybáři v Evropě. Nejinak je tomu i v České republice. Přesto má s jeho chytáním mnoho rybářů těžkosti. Autor knihy se lovem této tajemné ryby zabývá již mnoho let. Candáty chytá téměř všude, kde se vyskytují: od marockého Atlasu přes celou Evropu až po Kazachstán na čínsko-mongolské hranici.

V knize autora Portrat Oliviera (nakladatelství Fraus) se dozvíte mnohé záludnosti, proto neváhejte a čtěte dál. Kniha je dosud nejrozsáhlejší publikací o candátovi, která kdy byla o této rybě napsána!

Pán moru - obrázek

Pán moru - obrázek

Jestlipak jste četli knihu, v níž  legendární Marco Polo bojuje proti pekelným silám v hlavním městě, kde vládne Kublajchán? Přece tu, kterou napsal Paul Doherty a vydalo nakladatelství  Metaphora....že ne, tak rychle čtěte dál...

Tip na vánoční dárek - kniha o Mongolsku - obrázek

Tip na vánoční dárek - kniha o Mongolsku - obrázek

Pokud o Mongolsku téměř nic nevíte nebo tam někdy plánujete cestu a chtělii byste poznat více, je titul "Mongolové - pravnuci Čingischána" z pera autorek  Ivany Grollové a Veroniky Zikmundové tím "pravým ořechovým", získáte představu o životě ve vzdálené zemi  Mongolů. Čtěte dál...

Petra Hůlová v New Yorku představila prvotinu - obrázek

Petra Hůlová v New Yorku představila prvotinu - obrázek

Spisovatelka Petra Hůlová ve čtvrtek v New Yorku představila anglický překlad své prvotiny "Paměť mojí babičce". Knihu, kterou vydala americká Severozápadní univerzita, přeložil Alex Zucker, jenž z ní v doprovodu autorky četl v Českém centru na Manhattanu.

Kniha, jejíž příběh se odehrává v Mongolsku, v USA vyšla pod názvem "All this belongs to me" (Tohle všechno patří mně) a ještě patří mezi čerstvé knižní novinky. Hůlová ji už minulý týden představila právě na Severozápadní univerzitě, jež sídlí v Evanstonu nedaleko Chicaga. Jak tam, tak v New Yorku se setkala s příznivými ohlasy na své dílo. Čtete dál...
Pán luku - obrázek

Pán luku - obrázek

Historický román je druhou částí trilogie o životě Čingischána a jeho potomků.
Ze všech velkých dobyvatelů podněcuje právě Čingischán největší množství diskusí. Je často spojován s krutými a bezohlednými činy, ale byl zakladatelem svého národa, jedinečným vládcem a skvělým bojovníkem.Jeho životní příběh je bezpochyby fascinující a bývá málokdy vyprávěn.
Ještě jste nečetli knihu "Vlk plání" ? Doporučujeme !!! Jedná se o 1. díl trilogie o životě Čingischána !
Mongolsko (Turistický průvodce+DVD) - obrázek

Mongolsko (Turistický průvodce+DVD) - obrázek

Navštivte s námi Mongolsko, pohádkovou zemi s rozlehlými pláněmi, kolísavým klimatem a mimořádnou přírodou. Podnebí je zde občas velmi drsné, kruté mrazy v zimě, ale i uprostřed léta může přijít překvapivá sněhová sprška. Cestovatele tu vůbec čeká mnoho nepředvídaných překážek, jako je třeba brodění přes rozvodněné řeky.

Čtěte dál...

Při dlouhodobém pobytu na letišti v Ulánu (čtěte zde) nás jako magnet přitahovala řada nabízených titulů knih a brožur v angličtině a mongolštině. Neodolali jsme a pořídili si řadu z nich pro jejich zajímavost i krásné fotografie ze života kočovných Nomádů...

Felt making.jpg
Folktales.jpg
Masky Tsam.jpg
Vlk plání - obrázek

Vlk plání - obrázek

Působivý historický román je úvodním dílem série o životě Čingischána a jeho potomků od autora, který se českému čtenáři již představil cyklem Císař o životě G. J. Caesara. 
Čingischán - Utváření moderního světa  - obrázek

Čingischán - Utváření moderního světa - obrázek

Téměř každá stránka našeho světa hranice, politické filosofie, technika, vedení války, obchod, oblékání, umění, literatura, jazyk i hudba nese nesmazatelný znak Čingischána a jeho Mongolské říše. ..
Stepní říše: zpráva o Mongolsku - obrázek

Stepní říše: zpráva o Mongolsku - obrázek

Tjalling Halbertsma. Stepní říše: Zpráva o Mongolsku. Praha, Prostor, 2008. (Z nizozemského originálu Steppeland. Berichten uit Mongolië z roku 2003 přeložila Lenka Řehová) Nenechte si ujít!
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one