zprávy z Mongolska

Offroad motocyklové výpravy po Mongolsku 2013 a 2014

Zveme Vás k účasti na dobrodružství ze sedla off-roadového motocyklu! Poznáte zemi nekonečných stepí, vysokých hor, průzračných jezer a tajemných pouští. Krajinu divokých koní, nespoutaných nomádských jezdců a zemi, kde je stále možno zakusit pocit naprosté volnosti a splynutí s přírodou. Je to země s tisíciletou historií, kde se minulost kloubí s přítomností v neopakovatelném souznění. Více...
Gobi – tato výprava nás zavede na samotný jih Mongolska. Pouštní krajina v národním parku Gurvansajchan nám přinese naplnění našich očekávání. Zde se stepní oblast změní v pouštní krajinu s množstvím úžasných dunových polí, skalnatých kaňonů a neopakovatelných scenérií. Tato cesta je vhodná především pro jezdce, kteří milují dynamickou rychlou jízdu ve stepních oblastech kombinovanou s technickou jízdou v jedinečné poušti Gobi.

Jezero Chuvsgul – úvodní část trasy vede stepními oblastmi, kde navštívíme národní park Chustaj se stády divokých koní Przewalského. Dunové pole v lokalitě Mongol Els bude zajímavým zpestřením cesty, která dále povede převážně horským terénem. Cesta nás zavede do sopečné oblasti s překrásným jezerem Terchijn Cagaan a vrcholem je dosažení mystického jezera Chuvsgul u hranice s Ruskem. V průběhu jízdy navštívíme buddhistické kláštery a historická místa jako je Charchorin a nejvýše položený klášter Tuvchun. Cesta je velmi pestrá a kombinuje časté střídání rozdílných krajinných profilů v kombinaci s off-roadovou jízdou.

Dadal – v případě, že nechcete strávit dva týdny na cestě, je připravena stejně hodnotná kratší trasa. Severovýchod Mongolska nám nabídne naprosto unikátní zážitek. Budete projíždět řídce obydlenou krajinou hlubokých lesů, hor a divokých řek. Cílem je Dadal, místo narození Čingischána. Tuto cestu je možno kombinovat s účastí na největším národním festivalu Nadám. Barevný a kouzelný festival nás pohltí zážitky z tradičního mongolského zápasu, lukostřelby a koňských dostihů. Nabízí se zde možnost spojit zážitky z jízdy a kultury v nezapomenutelný celek.

Termíny pro rok 2013

I. 10.6. - 23.6. Gobi
II. 1.7. - 14.7. Dadal
III. 20.7. - 2.8. Khuvsgul
IV. 8.8. - 21.8. Khuvsgul
V. 28.8. - 10.9. Gobi

Termíny pro rok 2014

I. 1.6. - 14.6. Gobi
II. 19.6. - 27.6. Dadal
III. 1.7. - 14.7. Dadal + Nádam
IV. 20.7. - 2.8. Khuvsgul
V. 8.8. - 21.8. Khuvsgul
VI. 28.8. -10.9. Gobi
VII. 17.9. - 30.9. Gobi

Organizátor si vyhrazuje právo na změny termínů cest v závislosti na zájmu a počtu klientů. Informace o případných úpravách budou průběžně projednávány s konkrétními zájemci.
Připravili jsme pro Vás

8 motocyklů BMW G 650 XChallenge, výkonné off-roadové motocykly s doplňkovou výbavou od firmy Touratech pro maximální ochranu a výkonnost motocyklu.

Doprovodná vozidla – první z nich je určeno pro přepravu náhradních dílů, nářadí, stanů a kempovací výbavy. Druhý vůz pak slouží pro přepravu osobních věcí, potřeb a zavazadel.

Doprovodný tým zahrnuje průvodce, mechanika a kuchařku.

Bližší info: Lubomír Svoboda
http://www.bohemia-ub.com/offroad-motocyklove-vypravy.html
08.04.2013 14:00:02
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one