zprávy z Mongolska

Potopte se on-line k Titaniku 22.8.2010. Poprvé v historii může do hlubin sestoupit každý

Potopte se on-line k Titaniku 22.8.2010. Poprvé v historii může do hlubin sestoupit každý - obrázek

Potopte se on-line k Titaniku 22.8.2010. Poprvé v historii může do hlubin sestoupit každý - obrázek

Nejpodrobnějšího prozkoumávání potopené superlodi se můžete zúčastnit prostřednictvím sociálních sítí. Mimo speciálního webu projektu bude do akce zapojen Twitter, Facebook, YouTube i Flickr. A to vše v reálném čase. Vědci se sice potopí až za čtyři dny, ale už teď můžete prozkoumat okolí lodi a prohlédnout si starší záběry. Čtěte dál...

Tým archeologů, vědců a oceánografů se vypraví k potopené lodi Titanic tuto neděli 22.8.2010 !!!

Záběry, fotografie a celé dění se bude v reálném čase přenášet na sociální sítě. Virtuálně se tak výpravy může zúčastnit každý !!!

 

Výprava použije kamery s vysokým rozlišením, 3D kamery a takzvané "akustické modelování" podle dat naměřených sonarem. Samozřejmostí budou fotografie ve velmi vysokém rozlišení. Mimo samotné lodi bude podrobně dokumentováno i mořské dno v okolí vraku.

Za projektem stojí i společnost Premier Exhibitions, která se specializuje na tvorbu digitálních výstav a muzeí. Její ředitel Chris Grecko uvedl, že Expedice Titanic chce zdokumentovat nejen samotnou loď, ale i celou oblast jejího ztroskotání.

Web Expedice Titanic již v provozu

Sledovat výpravu bude možné na mnoha sociálních sítích a specializovaném webu. Na Twitteru bude rychlé textové zpravodajství, na Flickru aktuální fotografické snímky, na YouTube nová videa a na stránce Facebooku se bude vše kombinovat i s možností diskuze diváků !!!

Klíčovou však bude webová stránka projektu ExpeditionTitanic.com, kde se ve 3D animaci potopíte z hladiny až k vraku a můžete zkoumat jednotlivá místa mořského dna v okolí havarované lodi, podíváte se na videa a fotografie z expedice (aktuálně je zastupují záběry z předchozích výprav) a dozvíte se podrobnosti i o technice použité k expedici.

                                  Expedice Titanic 2010

                    foto: http://www.expeditiontitanic.com

Kdy začíná expedice Titanic ?

Již 22. 8. 2010 se vědci potopí k vraku Titaniku.

Zdroj:

http://technet.idnes.cz/potopte-se-on-line-k-titaniku-poprve-v-historii-muze-do-hlubin-sestoupit-kazdy-19v-/sw_internet.asp?c=A100818_105318_sw_internet_nyv

DL

05.07.2013 17:12:30
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one