zprávy z Mongolska
2167083--sedmy-svetadil--1-300x200p0.jpg
2633546--mongolsko--1-300x200p0.jpg
Hrozby rostoucích měst, kouzlo norských detektivek, mongolská zpěvačka Urna, význam Blízkého východu a Islandské dopisy - to je nabídka nového Sedmého světadílu. Jaká hudba se hraje v Mongolsku? Ochutnávku nabídne ve své rubrice Petr Dorůžka. Více...
Světová města se velmi rychle rozrůstají, především v chudých zemích. Nejnovější odhady OSN hovoří o tom, že v roce 2030 bude celosvětově téměř pět miliard lidí žít ve městech. Poprvé v historii tak převáží počet městských obyvatel nad těmi venkovskými. A to bude mít své důsledky. Jaké? To naznačí hned v úvodu aktuálního magazínu o světě a jeho rozmanitosti Jana Kubelková z Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity.

Čím to, že jsou severské detektivky v poslední době tak oblíbené? Nad tím se v dalším dílu svého seriálu Norsko, země fjordů a ropy zamýšlí Lukáš Košner ze Skandinávského domu.

Petr Dorůžka pak ve Světové etnické hudbě představí mongolskou zpěvačku jménem Urna a po více jak roce se také začneme loučit se seriálem SvětOběžník. V závěrečné sérii popíše každý z šesti pravidelných komentátorů důvody, proč se o vzdálené částo zajímat i po skončení našeho regionu a začne analytička blízkovýchodního dění Irena Kalhousová.

A poslechnout si můžete také druhý díl seriálu Islandské dopisy, který vznikl na motivy knihy reportáží, kterou roce 1947 napsal český spisovatel a diplomat Zdeněk Němeček. 

Zdroj: rozhlas.cz
DL
05.07.2013 16:56:04
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one