zprávy z Mongolska

Gaspi na Eurobiku uvedl premiéru videa z Mongolska

Gaspi na Eurobiku uvedl premiéru videa z Mongolska - obrázek

Gaspi na Eurobiku uvedl premiéru videa z Mongolska - obrázek

Richard Gasperotti představil na stánku české Rubeny své nejnovější video z cesty do Mongolska. "Je to jeden z mých největších projektů. Cestovali jsme přes měsíc a cestou do Mongolska jsme najeli přibližně 17 000 kilometrů. Navigace, z Novosibirska do Koutů nad Desnou na představovačku Specialized, ukazovala 5680 kilometrů a to jsme dali za tři dny.... A to nekecám," komentuje video, na kterém se akční bikové záběry střídají s úžasnými přírodními scenériemi. Čtěte více...

"Celá výprava se připravovala asi půl roku, strávili jsme na cestách a natáčením měsíc. Původní nápad vzniknul v hlavě mého kolegy Lukáše Juska ze Simpleride," upřesňuje Ríša.

Do Mongolska se totiž vydali autem, takže doslova procestovali půlku světa, viděli spoustu států a zaplatili mnoho pokut, než se dostali do cílové destinace. Že nešlo o malou akci, o tom svědčí i fakt, že projekt podpořily značky Fox, Funn, Specialized a v neposlední řadě také česká Rubena, která dodává Gaspimu obutí na jeho kola.

Cestu absolvoval Gaspi v autě s Lukášem Juskem, fotograf Adam Maršál a kameraman Marty Smolík přiletěli do Novosibirsku. Zajímá vás jakým autem se na cestu vypravili? Žádný 4x4 speciál, ale bývalý americký minibus pro děti.

"Měli jsme to vytuněný na "adventure", ale pořád jen s náhonem na zadní. Kára Ford Econoline má deset válců a objem sedm litrů, takže s úpravou na plyn nás vyšel kilák asi na kačku a půl, což je v pohodě. Vyráželi jsme z campu na Ukrajině v pohoří Jasinja, začátkem června. Potom jsme pokračovali do Novosibirska a pak už do mongolský Altaje," popisuje Gaspi. "Neměli jsme s autem cestou žádný větší problém, jednou jsme měnili kabely, nic víc."

Jeden z největších Gaspiho zážitků vznikal v divočině Mongolska a prý spolknul pár stovek tisíc sponzorských korun. "Celé natáčení jsme se pohybovali v nadmořské výšce okolo 2500 - 3000 metrů. Všechno jsme jeli na blint, neexistují žádné mapy nebo doporučení, byl dost možná vůbec první freeriding na území Mongolska. A nejhustější zážitek? To je těžký zvolit jeden, ale asi ten, kdy se nám ztratil Lukáš. Chtěl jít někam na pivo, což bylo těžký vůbec někde sehnat. Ale on se nevzdával, až druhý den ho přivedl manažer národního parku....

V přípravě je ještě dokument ze zákulisí o tom, jak se video připravovalo, který spatří světlo světa zanedlouho. K vidění bude i velká fotogalerie. "Teď máme 5,5 minuty čistě bikerských záběrů, na přelomu září a října potom bude dalších 15 minut ze zákulisí, takový lifestyle dokument," uvádí Gaspi. Zájem o video a celý trip je z celého světa, psát se o tom bude na Pinkbike.com, NSMB.com, MTBlabel, Decline.

Zdroj:

http://mtbs.cz/clanek/gaspi-na-eurobiku-uvedl-premieru-videa-z-mongolska
DL

05.07.2013 17:06:48
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one