zprávy z Mongolska

Vnitřní Mongolsko trápí extrémní mrazy

Vnitřní Mongolsko trápí velké mrazy - obrázek

Vnitřní Mongolsko trápí velké mrazy - obrázek

Severočínský autonomní region Vnitřní Mongolsko zasáhly vlivem nedávné studené fronty rekordně nízké teploty. Na některých místech klesala rtuť teploměrů až pod - 46 stupňů Celsia. Čtěte dále ....

Více než 40 procent autonomní oblasti leží podle agentury Reuters pod sněhem. Na silnicích se často vytvořila několikacentimetrová vrstva ledu. Hustá mlha, která doprovází extrémní mráz do některých měst, snížila místy viditelnost na méně než 50 metrů.

Mrazivé počasí značně zkomplikovalo také tamní dopravu. Do ulic okamžitě vyrazily policejní čety s lopatami, které dbají na odklizení sněhu a ledu, aby mohl být co nejrychleji obnoven normální provoz.

Meteorologové zatím v zasažené oblasti vyhlásili modrý alarm, nejnižší úroveň čtyřstupňového varovného systému. Instituce zodpovědné za vytápění přijaly mimořádná opatření. Život lidí prý ale nebyl nijak zásadně narušen, dodávky potravin jsou například nadále stabilní.

Zdroj: www.novinky.cz

Podívejte se na záběry na http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/256112-sever-ciny-zasahly-extremni-mrazy-dosahujici-46-stupnu.html

NK

05.07.2013 17:08:29
ubdnes
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one