zprávy z Mongolska
...nejen koně Przewalského. Fotografie pořídil Lubomír Svoboda 6.-7.7.2009.

Další praktické informace tady.

jurtoviste.jpg
kone4.jpg
auta.jpg
Rezervace Chustaj - obrázek

Rezervace Chustaj - obrázek

Čerstvé informace z jednodenního výletu (maximálně úsporná varianta) do národního parku Chustaj na koně Przewalského (tak trochu).
Rybolov v Mongolsku - obrázek

Rybolov v Mongolsku - obrázek

Mongolové jako kočovný národ až do nedávna rybolov v divoké a nádherné přírodě neznali a díky nízkému počtu obyvatel na plochu Mongolska proto zůstávají mnohé vody panenské - plné volně žijících ryb...

Napsala: Daniela  Lukešová 

Cestování Tuvinskou republikou - obrázek

Cestování Tuvinskou republikou - obrázek

Chcete zažít to pravé dobrodružství v tajze ? Vydejte se do Tuvinské republiky ležící na jižní Sibiři, u mongolských hranic. V hlavním městě Kyzylu vaše putování ruskou tajgou a povodím Velkého a Malého Jeniseje začíná…

První Češi na Mongol Rally 2009 - obrázek

První Češi na Mongol Rally 2009 - obrázek

V roce 2001 se dvěma šíleným Britům podařilo přejet se starým Fiatem 126 celou Eurasii a dostat se z Evropy až do Mongolska. Akce se jim zalíbila natolik, že založili organizaci „the Adventurist“ a extrémní závody pořádají pravidelně, hned v několika částech světa. Na trase   Londýn - Ulánbátar je to dnes už legendární Mongol Rally. Zúčastnit se může každý, kdo má „vhodné“ vozidlo a složí startovné, a zájemců, jak vidět, není málo. Najdou se i v Čechách, pardon na Moravě - k účasti v příštím ročníku se chystá i tým Piranha Brothers s třídvéřovým vozítkem SUZUKI Swift.

Napsali: Petr Vojkovský a Roman Holeksa

mongolrallybox.jpg
Piranha Brothers Racing Team
Piranha Brothers Racing Team
Olgochormobil
Olgochormobil

V září 2008 podnikla čtveřice Čechů Filip Hubáček, Marek Směšný, Radek Novotný a Richard Huczala netradiční rybářskou výpravu až k ruské hranici k řece Tengis, východně od jezera Chovsgul. Kraj je to tak odlehlý, že museli putovat několik dní na koních. Dali nám k dispozici nádherné fotografie, ale nenechali na sebe kontakt. Jestli se ještě ozvou, vyzpovídáme je detailněji. Celou galerii si můžete prohlédnout zde.

3.jpg
5.jpg
14.jpg
Mongolskem na motorce - obrázek

Mongolskem na motorce - obrázek

Jezdíme s bráchou na off-roadových motorkách už řadu let a procestovali jsme už ledajaký kout  po Evropě, Asii, Africe a v Jižní Americe. Takže mám srovnání. Mongolsko je skvělé: krásná a rozmanitá krajina, dobrý terén pro technickou i rychlou jízdu. Ujeli jsme tu během 10 dnů asi 4000 km a z toho 85% offroad. Určitě chceme přijet znovu.

Vypráví Pavel Mothejl:

Ze sedla Yamahy fotografoval Pavel Mothejl. Celou galerii si můžete prohlédnout zde.
zelené pahorky mongolské

zelené pahorky mongolské

v dunách

v dunách

brodíme

brodíme

Žhavě aktuální představu o Mongolsku získáte hned ze tří dokumentů:

Na cestě po Gobi. Režie: Petr Horký, 2008

Na cestě po Ulánbátaru. Režie: Petr. Horký, 2008

Čingischán, voda a vodka. Režie: Kateřina Kadlecová, 2008

Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one