zprávy z Mongolska

Tady se Vás pokusíme navnadit na průřez z našich nejnovějších článků a z aktuálních akcí.

Úplný obrázek o tom, co naše stránky nabízejí získáte v přehledu jednotlivých rubrik UB dnes.

Českou delegaci na jednání ASEM do Mongolska povede Zeman
Českou delegaci na jednání ASEM do Mongolska povede Zeman
Miloš Zeman
V pražské zoo proběhne dnes 11.8.2013 Mongolský den, který návštěvníkům umožní nahlédnout do tradiční jurty či vyslechnout hru na mongolské nástroje. Členové skupiny Spirituál kvintet pokřtí dnes v 15 hodin hříbě koně Převalského.
V podpoře koní Převalských v Mongolsku bude zoo pokračovat - obrázek

V podpoře koní Převalských v Mongolsku bude zoo pokračovat - obrázek

Praha - Pražská zoologická zahrada chce pokračovat v podpoře populace koní Převalských v západním Mongolsku. Vedle pomoci tamním strážcům stád počítá i s dalšími transporty koní, ty ale závisí na české armádě, která k převozu koní za provozní náklady pronajímá speciál CASA. Čtyři klisny přepravené do své pravlasti minulý týden se podle chovatelů v aklimatizační stanici v rezervaci Gobi B zabydlují dobře.
Zahájení 1. ročníku Bohemia Moto Tour v Mongolsku - obrázek

Zahájení 1. ročníku Bohemia Moto Tour v Mongolsku - obrázek

Přijeďte prožít nezapomenutelné zážitky do kraje šamanů u bájného jezera Chuvsgul a navštivte tajemné buddistické kláštěry a rozsáhlá  dinosauří naleziště v poušti Gobi ! Zájemci pište na email:

 

 lubomirsvoboda@centrum.cz

Mongolské dění mezi nebem a zemí - obrázek

Mongolské dění mezi nebem a zemí - obrázek

O mongolském respektu z přírodních živlů a z nejrůznějších sil spodního i vrchního světa jsme si povídali s vedoucí semináře mongolistiky FF UK Alenou Oberfalzerovou tady. Kompilační článek o legendárním lámovi z Gobi Danzanravjovi najdete zde, plus fotoreportáž tady. A aby toho nebylo málo, přihodíme ještě odkaz na článek v Lidé a Země o tanečním rituálu čcham (tsam) s pár aktuálními fotografiemi.
Výlety na víkend - obrázek

Výlety na víkend - obrázek

co třeba...Rezervace Chustaj nejen za koněm Przewalského (praktické informace plus fotoreportáž).

Čingischánovský skanzen 13. století  plus fotoreportáž se zastávkou u Zlatého biče plus fotoreportáž..

Díky přímému vlakovému spoji taky ne tak úplně blízké muzeum Danzanravjii a klášter Khamariin Khiid ve východní Gobi (ale to jen otrlí, kterým nevadí, že vlak z UB je vysype v Sanšajndu ve 2 hodiny ráno) plus fotoreportáž.
Upozorňujeme na systém Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí DROZd, která by měla usnadnit komunikaci mezi velvyslanectvími ČR a cestovateli v zemi jejich působiště, popřípadě organizaci pomoci při kalamitních situacích. Registrovat se můžete zde.
Pro cestovatele - obrázek

Pro cestovatele - obrázek

Pro cestovatele máme tuhle rubriku. Potřebovala by provětrat, ale od stolu v UB se to dělá těžko, když si nechceme info cucat z prstu. Ale přece. Pár tipů tu snad najdete a třeba Základy mongolské etikety se taky budou hodit.
Bohemia UB: česká základna v Mongolsku www.bohemia-UB.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one